Tuesday, September 16, 2014

Nasıl Başladım ?

Nasıl başladım ben bu işe ? Düşünüyorum da kesin bir tarih söylemek gerçekten imkansız. Her çocuk gibi gökyüzünden gelen her sese ben de dikkat kesilirdim. Ama hiç unutmadığım bir anım var, internet cafelerin yeni başladığı dönemlerdi; babam beni mahallenin internet cafeci abisine emanet ederken sürekli oyun oynamasın biraz da internette araştırma yapsın demişti. Tabi o zamanki internet ile bu zamanki aynı değildi; google yoktu bi kere (En azından benim için yoktu:) yada ben bilmiyordum sene 1998 olabilir ). 56k modem internete senfoni vererek bağlanırdı.

Hemen bir  hararetle bilgisayarın başına, tam Quake II açacakken o abimiz geldi ve hadi bakalım diyip bi arama motoru açtı. Ne yazalım dedi ? çok kısa düşündüm ve UÇAK yazalım dedim. Tamam dedi ve arma motoura "ucak" yazdı. O zamanlar türkçe karakterler pek hoş karşılanmıyordu sanırım arama motorunda, garip gelmişti bu olay. Sonunda ne bulduk pek hatırlamıyorum ama şu an kendimi bulduğum yerden memnunum.

Bazen geçmişi düşünüyorum, mesela ÖSS, 1 soru az yanlış yapsam çok başka bir yerde olacaktım, acaba yine aynı sonuca ulaşırmıydım. Eğitimimi başarıyla tamamlayıp pilot olabilecek olmak o kadar mutlu ediyor ki beni, hayatımda  yaptığım yanlışlarımı bile kucaklıyorum artık. Çünkü yaptığım doğrular ile bilrikte yanlışlar da beni buraya getiren etkenlerden.

Bu fırsatı nasıl yakaladığıma gelirsek, sanırım bunu burada açıklamam çok zor olacak. Ona tamamen ayrı bir yazı yazmayı düşünüyorum. Bazı şeylerden kolayca sıkılıp uzaklaşabilirim ama içimden bir ses bu bloga devam edeceğimi söylüyor.

No comments:

Post a Comment